• Proses Vinçler - İşe Özel Tasarlanmış Vinç Çözümleri Arnikon
  ÜRÜNLERİMİZ
  PROSES VİNÇLER
  Özel Tasarım Endustiriyel Vinçler

Özel vinçler dediğimiz zorlu çalışma ve yoğun kullanım şartlarında görev yapan proses vinçler, müşteri odaklı olarak özel tasarım yapılmakta olup, yüksek mühendislik altyapısı ile projelendirilmektedir. Her sektörün, proses ihtiyacına göre yarı otomatik veya tam otomatik vinçlerle çözümler sunulmaktadır. Demir-çelik sektörü, ağır sanayi tesisleri ve benzeri sanayi kollarında kullanılan FEM sınıfı yüksek ağır hizmet tipi proses vinçler, kepçe, polip ya da elektromagnet gibi yük ataçmanlarının da kullanılabildiği vinçlerdir. Petrokimya ve benzeri yanıcı ve patlayıcı maddelerin bulunduğu ortamlarda çalışan her sınıfta Ex-proof vinçlerin imalatını da gerçekleştirebilmekteyiz.

PROSES VİNÇLER Modelleri

Akıllı Vinç Sistemleri 1

Akıllı Vinç Sistemleri

Akıllı Vinç Sistemleri, zorlu çalışma ve yoğun kullanım şartları için özel olarak tasarlanıp üretilmektedir.
Şaft Vinçleri 2

Şaft Vinçleri

Şaft Vinçleri, özellikle metro istasyonlarında kuyudan hafriyat çekme işlerinde kullanımı olan endüstriyel bir vinç sistemidir.
Transfer Arabaları 3

Transfer Arabaları

Transfer Arabaları yüklerinizi yatay olarak ray sistemi üzerinde pratik ve güvenle taşımanızı sağlar.
Baraj Vinçleri 4

Baraj Vinçleri

Baraj kapakları kurulum bakım ve onarım işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde yapılmak üzere tasarlanmış özel tasarım vinçlerdir.
Tersane Vinçleri 5

Tersane Vinçleri

Gemicilik sektöründe her türlü tonajdaki gemilerin imalatı ve montajında kullanılan güçlü ve yüksek torklu vinçlerdir.
Konteyner Vinçleri 6

Konteyner Vinçleri

Limanlarda veya Lojistik merkezlerinde konteynerlerin taşınması ve istiflenmesi amacıyla özel olarak tasarlanıp ürütilmektedir.
Pergel Vinçler 7

Pergel Vinçler

Her türlü sektöre hitap eden açık veya kapalı alanda kullanıma müsait olan kısa mesafede Kaldırma yürütme ve döndürme işlemini en kolay şekilde yapar.
Döner Arabalı Vinç Sistemleri 8

Döner Arabalı Vinç Sistemleri

Yüklerin kaldırıldıktan sonra pozisyon değiştirilmeye ve döndürülmeye ihtiyaç duyulduğu vinç sistemleridir.
Ex-Proof Vinç Sistemleri 9

Ex-Proof Vinç Sistemleri

Patlama riski olan yerlerde çalışmak üzere tasarlanmış, kıvılcım oluşmasına engel metodlarla üretilen vinç türleridir.
Pota Vinçleri 10

Pota Vinçleri

Dökümhanelerde yüksek sıcaklık altında çalışmak üzere tasarlanmış, potaları kaldırma taşıma ve devirme işlemini yapan yüksek sınıflı özel tasarım vinçlerdir.

Proses Vinçler Özellikleri

Proses Vinçler Tasarim Özellikleri
 • Özel imalat proses vinçlerimizle beraber kullanılan çift kirişli köprü konstrüksiyonlarda sehim en az 1/1000 oranında hesaplanır. İhtiyaca göre konstrüksiyonu ısıya karşı koruyucu ısı kalkanları kullanır.
 • İstenilen kaldırma ve yürütme hızlarına ve çalışma sınıfına uygun mekanizma seçimleri yapılmaktadır.
 • Proses Vinçler, olabilecek en sağlam ve hafif şekilde tasarlanarak DIN normları ve FEM standartları kriterlerine uygun olarak imal edilir.
 • Kaldırma - indirme, yürütme redüktörleri paralel milli tip ve fem sınıflarına göre uygun servis faktörlü redüktörler seçilerek üretilir.
Proses Vinçler Teknoloji̇ Özellikleri
 • Ana kaldırma, yardımcı kaldırma, Araba yürüme, köprü yürüme sistemlerinde invertör sürücüleri kullanılarak darbesiz hareket ve en az yük salınımı sağlanır.
 • Uygulama dahilinde proses vinçlerde x-y-z eksenlerinde pozisyonlama, konumlandırma, herhangi yönde otomatik dur-kalk hareketleri, çalışma zamanı tesbiti, elektrik tüketimi, arıza tesbiti, bazı arızalara uzaktan müdehale imkanı gibi olgular işlenebilmektedir.
 • Çalışma ortamlarına göre uygun motorlar, cebri fanlar, elektrik odasında ve kumanda kabininde klimalar kullanılabilir.
 • Elektrohidrolik frenlerle durdurulur. Tonaja ve ihtiyaca göre acil stop emniyet frenleri de kullanılabilir.
Proses Vinçler Üreti̇m Özellikleri
 • Kalite sertifikalı saclar kullanılarak üretilen köprü kirişlerinin kaynakları tahribatsız yöntemlerle ölçüler ise TS-EN-1090 toleranslarına göre kontrol edilir.
 • Köprü kirişlerinin dış kaynakların tamamı tozaltı kaynak robotlarıyla kaynatılmaktadır.
 • Vinç köprülerinin imalatında dünya standartlarına göre kumlama, ve boya uygulanmaktadır. Vincin çalışma şartları göz önüne alınarak özel boya uygulamaları yapılabilmektedir. Müşterilerimizin talep ettiği özel renklerde boyama işlemi yapabilmekteyiz.
 • Özel imalat proses vinç sistemlerinde; radyo frekanslı uzaktan kumanda, kabinden kumanda seçeneklerimiz mevcuttur.
 • Köprü boyunca akım alma feston hattı olarak tek ya da çift hatlı I profil kablo arabalı akım alma sistemi tercih edilir.
Proses Vinçler Bakim Ve Güvenli̇k Özellikleri
 • Özel imalat proses vinç sistemlerinde bakımı emniyetli olarak yapabilmek için köprünün bir veya iki kirişinde standartlara uygun bakım platformu vardır.
 • Kullanım alanlarına göre manuel olarak kilitlenen park fren sistemleri, izleme sistemleri, rüzgar sensörleri gibi opsiyonlar kullanılabilmektedir.
 • Köprünün yürüyüş nihayetlerinde tamponlara çarpmadan akımı kesecek switchler mevcuttur. Ayrıca aynı holde birden fazla köprü vinç sistemi varsa, bir birlerine çarpmalarını engelleyecek sensör switchler kullanılır.
 • Vinçlerde kullanılan loadcell yük switchleri, işletmenizde kazaların önlenmesi konusunda en büyük önlemlerden biridir.Dijital özellikleri ile yük bilgileri bir ekrana aktarılarak kaldırılan yükle alakalı sürekli bilgi sağlayabilir.
 • Arnikon Mühendislik ürünleri ile, minimum yük salınımı, minimum aşınma ve yıpranma, düşük bakım maliyetlerini garanti etmektedir.
.

Daha Fazlası..

Teklif İsteme Formu

Vinçlerimiz hakkında daha fazla bilgi için firmamız iletişim bölümünden bize e-posta gönderebilir, iletişim numaralarımızdan arayıp mühendislerimizden bilgi alabilir veya isterseniz teklif isteme formu nu kullanarak ilgilendiğiniz ürünler hakkında teklif isteyebilirsiniz.

Arnikon - Teklif İsteme Formu