Arnikon AR-GE Mühendislik Üretim demektir..

Gezer Köprülü vinçler Sektöründe yılların tecrübe ve bilgi birikimini mühendislik ile buluşturmuş olan firmamız ARNİKON markası ile siz değerli müşterilerimize hizmet etmekten gurur duyar. Vinç sistemleri ne yeni bir bakış açısı kazandıran ve Avrupai üretimi ülkemize taşıyarak, yurtdışında rekabet edebilirliğini maksimum seviyede tutan firmamız değerli müşterilerinin de desteği ile pazarda rakiplerinin bile takdirini kazanıp taklit edilen bir marka olmuştur. Sektörde mühendislikte tasarım, üretimde kalite prensibini benimseyen, fiyat politikası değil kalite politikası belirleyen firmamız sektörün örnek alınan bir markası olup sadece vinç sistemlerinde değil teknoloji üretiminde yol çizmektedir.

Kaldırma ve istifleme ekipmanlarında sektöre ağırlığını koyan firmamız Mühendislik, Tasarım ve Kalitenin buluşma noktasıdır.
Alışılagelmiş vinç sistemlerine yeni bir bakış açısı getiren firmamız sanayide ihtiyaç duyulabilecek her türlü sistemi tasarlayıp üretebilecek bir alt yapıya sahiptir. Standart elektrikli gezer vinçlerin yanı sıra yaptığı AR-GE çalışmaları ile işe ve müşteriye özel tasarlanmış Akıllı Proses Vinçler alanında da müşterilerinin işini kolaylaştırmaktadır

Misyonumuz

Arnikon Mühendislik olarak misyonumuz, Teknolojik gelişmeleri takip ederek dünya standartlarına uygun, müşterilerimizin zamanına ve ihtiyaçlarına en iyi çözümler sunmaktır.

Kalitemizi ve inovatif mühendisliğimizi paydaşlarımızla yaşarken; sistemimizi sürekli iyileştirerek, sosyal sorumluluklarımızı gururla yerine getirerek, çevreye duyarlı duruşumuzdan kesinlikle ödün vermeden, çalışanlarımızla ortak değer kavramları üreterek, ürünlerimizle yedi kıtanın tüm iklim şartlarını omuzlarken; vizyonumuz için var olmaktır.

Misyonumuz

Vizyonumuz...

Vizyonumuz...

Yedi kıtada, hamle yaptığımız her pazarda en iyilerin ilki olmak.

Geride Kalanlar

Arnikon Mühendislik ve Vinç Sistemlerinin kuruluş tarihçesi.

2014

İlk Adımlar

İlk Adımlar

ARNİKON 2013 yılı sonunda alanında 15 yıl deneyim sahibi ekip tarafından kurularak Konya’da gezer vinç imalat sektörüne girdi. 2014 yılı başında MESVA sanayi sitesinde 650 m2 kapalı alana sahip binada ilk üretime başladı. Kurulumu üzerinde henüz birkaç Ay geçmiş olan firmamız talebe cevap verebilmek için Konya’nın marka sanayi sitelerinden BÜSAN’da 1.000 m2 yeni fabrika binasına taşındı.

2015

Yılın Genç Girişimcisi Ödülü

Yılın Genç Girişimcisi Ödülü

KOSGEB genç girişimci işletmesi olarak kurulan firmamız 2014 yılındaki büyüme verileri neticesinde Yılın Genç Girişimcisi Ödülü'ne layık görülerek dönemin KOSGEB genel müdürü elinden ödülünü aldı.

2016

İlk Ar-Ge Projemiz; "Vinç Teker Bloğu" Seri Üretimde.

İlk Ar-Ge Projemiz; "Vinç Teker Bloğu" Seri Üretimde.

Mühendislik firması olmasının gereğini yerine getiren ARNİKON ilk AR-GE çalışması olan "Vinç Teker Bloğu" projesini tamamlayarak seri üretime başladı. Vinç yürütme gruplarında servis ve bakım işlemlerinde çıgır açan bu proje gerekli patentler alınarak markalaşma yolunda önemli bir adım oldu..

2017

Arnikon Markası Dünyaya Açıldı..

Arnikon Markası Dünyaya Açıldı..

İhracat yapılan ülke sayısı 2017 yılı sonu itibari ile 20 ülkenin üzerine çıktı. ARNIKON ilk deniz aşırı sevkiyatını Güney Amerika ülkesi Brezilya’ya gerçekleştirdi.

2018

Yeniden Kapasite Artırımı

Yeniden Kapasite Artırımı

Hem yurt içinde hem de yurt dışında pazarı günden güne büyüyen ARNIKON KOS bölgesinde 5.000 kapalı olmak üzere 10.000 m2 üretim tesisine taşındı.

2019

Arnikon, Bayilik Sistemini Geliştiriyor.

Arnikon, Bayilik Sistemini Geliştiriyor.

Arnikon, yurt içinde 10 ve yurt dışında 15 farklı ülke olmak üzere satış ofisi ve bayilik ağlarını geliştirdi.

2020

Akıllı Vinçler, Akıllı fabrikalar...

Akıllı Vinçler, Akıllı fabrikalar...

Endüstri 4.0 çerçevesinde ilk ARNİKON marka akıllı vinç İzmit Diler Demir firmasına teslim edildi. Aynı yıl ARNİKON marka akıllı vinç, Tasarımı, Mühendisliği ve İmalatı yapılan 40 ton kapasiteli akıllı konteyner vinci Fransa’da teslim edildi.

Kurulduğumuzdan bu güne kadar Kalite Güven İstikrar prensibimizden taviz vermedik.

çünkü her bir müşterimizin en iyisine layık olduğu biliyoruz. Ürettiğimiz her Vinç_Sistemi bizi temsil eder ve doğal referanslarımızdandır. Memnun müşterilerimizden bazıları...